Telefon Wsparcia dla osób doświadczających zaburzeń lękowych

Nowo powstałe stowarzyszenie działające na rzecz osób doświadczających zaburzeń lękowych takich jak nerwica, ataki paniki, wszelkie fobie jak agorafobia czy fobia społeczna, uruchomiło telefon wsparcia dla osób nimi dotkniętych.
Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 18:00 – 22:00,a rozmowy prowadzą psycholożki i psycholodzy, którzy posiadają wiedzę i umiejętności, aby rzetelnie wesprzeć, wysłuchać, poinformować i doradzać osobom doświadczającym lęku. Telefon prowadzą profesjonaliści.

Uruchomienie telefonu wsparcia jest pierwszym projektem Stowarzyszenia Animo mającym na celu nieść pomoc osobom z problemami lękowymi coraz częściej występującymi w naszym społeczeństwie. Problemy te są nadal wstydliwe, często nierozumiane w bezpośrednim środowisku osób nimi dotkniętych, oraz bywa, że źle lub zbyt późno diagnozowane i leczone.

Z naszej perspektywy problemy zaburzeń lękowych nasiliły się na skutek „lockdownu” oraz krążącego wciąż wirusa COVID-19. Coraz więcej osób potrzebuje profesjonalnego wsparcia.
Dlatego też chcemy wesprzeć jak najszerszą liczbę osób, które na co dzień borykają się z powyższymi zaburzeniami lub dopiero zaczynają diagnozować się lub zdobywać informacje na ten temat.

Dzwoniąc pod numer (22) 270 11 65 (opłata wg operatora) można całkowicie anonimowo otrzymać bezpłatne wsparcie i porady psychologa w kwestiach dotyczących diagnozy, leczenia oraz radzenia sobie z trudnymi stanami, objawami i doświadczeniami charakterystycznymi dla przebiegu szeroko pojętych zaburzeń lękowych.

Dla tych, którzy wahają się przed kontaktem telefonicznym dostępny jest również e-mail: psycholog@stowarzyszenieanimo.pl można uzyskać wsparcie psychologa w formie pisemnej.

Więcej o działaniach i formach wsparcia oferowanych przez
Stowarzyszenie Animo, a także o przyszłych projektach, można dowiedzieć się na stronie
internetowej: https://stowarzyszenieanimo.pl/ oraz na Fanpage’u na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/StowarzyszenieAnimo/

W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 531202728 lub mailowo pod adresem info@stowarzyszenieanimo.pl

stowarzyszenie animo-banner.jpg