Projekt „ Nowa Szansa na Przyszłość” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII – Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.
Realizacja projektu zaplanowana jest w terminie od 01.01.2014 roku do 31.12.2014 roku.
Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości społecznych i zawodowych uczestników projektu, które przyczynią się do zwiększenia ich szans na rynku pracy.
Projekt skierowany jest do:
- osób niepełnosprawnych ze znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniem niepełnosprawności, w tym zaburzeniami psychicznymi;
- wychowanków opuszczających rodzinną lub instytucjonalną pieczę zastępczą, o której mowa w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, mających trudności z integracją zawodową i społeczną ( w tym młodzież w wieku 15-18 lat przebywająca w rodzinach zastępczych i w placówce opiekuńczo – wychowawczej).
Uczestnikami projektu mogą być osoby w wieku aktywności zawodowej (15 – 64 lata), które są zagrożone wykluczeniem społecznym z co najmniej jednego z powodów określonych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004r. ( Dz. U. z 2009r. Nr 175, poz. 1362 z późn. zm.). Ponadto są osobami bezrobotnymi, nieaktywnymi zawodowo lub zatrudnionymi, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej GOPS, PCPR na podstawie przepisów zawartych w ustawach: o pomocy społecznej, o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnoprawnych oraz ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
W ramach projektu oferujemy bezpłatne, kompleksowe wsparcie 15 osobom, które zgłoszą swój akces do uczestnictwa w projekcie , w tym:
• 10 osobom niepełnosprawnym
• 5 wychowankom opuszczającym rodzinną lub instytucjonalną pieczę zastępczą (w tym młodzież w wieku 15-18 lat przebywająca w rodzinach zastępczych i w placówce opiekuńczo – wychowawczej).
Działania będą dobierane indywidualnie do potrzeb każdego z uczestników projektu.
Osoby zainteresowane zapraszamy w terminie do 7 lutego 2014 roku do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 40, pokój nr 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16) lub prosimy o kontakt pod nr tel. (25) 644-81-72.
/-/ mgr inż. Anna Gugała
Kierownik
PCPR w Siedlcach
Zasady rekrutacji w roku 2014 oraz druki niezbędne do uczestnictwa w projekcie w roku 2014 są dostępne poniżej: